witamy

Rhodesian Ridgeback nasza rodzinna hodowla

Rasa Rhodesian Ridgeback wywodzi się z pierwotnych psów afrykańskich plemion Khoi-Khoi (Hotentotów). Plemiona te składające się z myśliwych i pasterzy rozpoczęły wędrówkę z północnych krańców kontynentu afrykańskiego na południe, w stronę Przylądka Dobrej Nadziei. Tam, w XV wieku, po raz pierwszy zetknęły się z portugalskimi żeglarzami i poszukiwaczami przygód, których statki przybiły w te strony. Z tego okresu pochodzą pierwsze wzmianki o „afrykańskim psie z pręgą na grzbiecie”. Rhodesiany to psy gończe, który pomagały ludziom w polowaniach na lwy. Otaczały pojedynczego lwa i oczekiwały na myśliwych.
Wybór hodowli, z której kupujemy szczeniaka jest niezmiernie trudnym przedsięwzięciem. Dla nas ten wybór, był także niełatwy i śmiemy twierdzić, iż dla każdego z Państwa będzie również takim. W końcu jest to decyzja na wiele, wiele lat. W naszym życiu z psem, uznaliśmy kilka zdań, jako swoistego rodzaju przewodnik. Bowiem zgadzamy się ze słowami Konrada Lorenza, który napisał, iż:  Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies.


oraz słowami Josha Billingsa, który powiedziałPies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.

Rhodesian Ridgeback to nasz wybór.

Nasza hodowla powstała z miłości do tych pięknych zwierząt. Cieszy nas to, że tą pasję do nich przekazujemy rosnącej ilości ich wielbicieli w Warszawie, w Polsce i na całym świecie.
 
stat4u Tworzenie stron www.stronki.pl strzałka do góry
ZKWP FCI
Google Plus