Hodowla Rhodesian

Nasza Hodowla Rhodesianów

Jesteśmy zwyczajną rodziną mieszkającą w Warszawie, ale mamy też drugie swoje miejsce na ziemi, czyli na Warmii.
Nasza hodowla psów rasy jest hodowlą domową, amatorską ale prowadzoną profesjonalnie i zarejestrowaną w  Związku Kynologicznym w Polsce oraz FCI.
W naszym domu ważne są wszystkie nasze zwierzęce dzieci Masza, Tami, kot o imieniu Czarny i kotka Yo (Ju)

Moje pierwsze spotkanie z Rhodesianem, odbyło się w połowie lat 90-tych, gdy przejazdem w Warszawie był piesek w wieku około 4 miesięcy. Masywne łapki, oczka pełne słodkości i ta pręga - Po prostu cudo !!! Zakochałam się wręcz w tej rasie i tak trwa do dziś. Niestety nie mogłam mieć wtedy tej piękności.

Mówią, że marzenia się spełniają. To prawda. Pierwsza sunia Rhodesiana trafiła do mnie przez przypadek, a może tak musiało być. Ktoś sprzedawał dorosłą sunię na aukcji w internecie :-( Decyzja była błyskawiczna i Lora (Lora Survuval) trafiła do naszej rodziny. Los okazał się okrutny i po kilku cudownych latach w dniu 23 czerwca 2010 roku choroba odebrała nam Ją. Rodzina powiedziała dość tego płaczu, coś szeptali po kątach, aby w końcu się przyznać. Będzie rhodesian w domu !!! Mój prezent urodzinowy !!!

Po umówionego szczeniaczka, czyli Akinę (Asali Ipyana Makorikori) pojechaliśmy niemalże równo po trzech latach rozstania się z Lorą w dniu 22 czerwca 2013 roku - no cóż zbieg okoliczności, chyba nie. Zaczął się nowy etap naszego życia, tym razem z stała się nim - Akina - nasz skarb. Kochaliśmy ją bardzo, zresztą jak tu nie kochać zwierzaka, który całym sobą kochał nas. Los po raz kolejny okazał się okrutny. Nie potrafimy tego wytłumaczyć. Nasze cudo pożegnaliśmy tak jak Lorę w dniu 23 czerwca w 2022 roku. Była z nami zawsze i wszędzie, a jej głównym celem było dbanie o bezpieczeństwo dzieci i nasze.

Ciąg dalszy naszej historii piszą teraz dzieci Akinki i Farey'a, czyli Masza (FAHARI MOYO Uzuri Ridge) oraz Maszy i Tayo, w tym Tami (TAMU Uzuri Ridge), która została z nami.

Masza to dziecko z pierwszego miotu Akiny, która z każdym dniem, skradała moje serce. To pełna energii sunia, ciekawa świata, zdecydowana, pewna siebie ale przyjacielsko nastawiona do innych psów. Tak jak jej mama stara się z całego serduszka o nasze bezpieczeństwo. Jest gotowa wykonać każde zadanie. Żadna pora roku jej nie straszna. Sama stała się już mamą i zaskakuje nas jeszcze bardziej. W tej roli jest wspaniała. Dażyła ogromnym szacunkiem swoją mamę, czyli Akinę.  Zachowanie Maszy i Tami po stracie Akinki, pokazało nam, jak silną więź wytworzyły między sobą.

Z pierwszego miotu Maszy, w naszym domku została Tami, która wzbogaca naszeg życie. Tak jak mama jest pełna energii, chociaż czasami mam wrażenie, że zebrała w sobie całą energię świata :-)
Kochamy wszystkie nasze zwierzęta taką samą miłością. Dla nas są naszymi małymi gwiazdkami.
 
 
stat4u Tworzenie stron www.stronki.pl strzałka do góry
Google Plus